Testování na zvířatech

14. prosince 2010 v 12:49 | *Glenna* |  Skládka
Je to asi tři roky zpět, co se mi do ruky (nebo spíš na blog) dostal článek o týrání zvířat testovanou kosmetikou. Je mi z toho opravdu blbě, lidé dělají pro peníze fakt nechutné věci. Po náštěvě na mém starém blogu, který mám již nějaké tři nebo čtyry roky (OMG jestli na něj kliknete berte to s rezervou zabývala jsem se tam hrozně důležitýma tématama jak nosit růžovou ) jsem zjistila že takový článek tam mám, tudíž chci ho zveřejnit, doplním ho o nějaké info a víc textu a prosím pomozte dát na vědomí že je něco špatně...Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.

Ročne se k testování využívá více jak 400.000 zvířat!
Jaká zvířata jsou k pokusům využívána?
K pokusům se využívají prakticky všechny druhy zvířat. Patří mezi ně zejména:
myši a potkani - jsou nejčastěji "používanými" zvířaty, a to především proto, že jsou levní a že se s nimi snadno manipuluje. Provádí se na nich celá škála pokusů jako např. testy toxicity, výzkum rakoviny, genetický výzkum apod.
králíci - jsou využíváni především k testování oční a kožní toxicity, protože se s nimi podobně jako s myšmi a potkany dá snadno manipulovat a protože mají omezenou schopnost vyplavit z oka testované substance.
morčata - jsou využívána podobně jako králíci ke zkoušení kožní dráždivosti a k pravidelnému přezkušování např. očkovacích látek.
psi - pro svou mírnou povahu jsou k pokusům využíváni především bíglové. Provádí se na nich např. testování toxicity léků a chemických látek a zkoušení chirurgických technik.
primáti - jsou využíváni především paviáni, makakové, kosmani a šimpanzi. Provádějí se na nich psychologické experimenty, využívají se pro výzkum mozku či pro zkoumání různých nemocí jako např. AIDS, rakovina, malárie, artritida apod. Zkoušejí se na nich také nové léky. V EU je každý rok využito pro účely pokusů přibližně 10 tisíc primátů.  

ZDE najdete testovanou i netestovanou kosmetiku podle seznamu, koukněte se zda vaše kosmetik není testovaná na zvířatech, třeba i kvůli vám umírají tisíce zvířat ročně, dělejme s tím něco!!!

Pro zajímavost výtažek, firmy které ještě testují na zvířatech : Cover Girl, Johnson & Johnson, 
L'Oréal U.S.A., Max Factor, Oral-B, Pantene, Procter & Gamble Co. (Clairol, Cover Girl, Crest, Gillette, Giorgio, Iams, Max Factor, Physique, Tide)PROSÍM. ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK PO INTERNETU A POMOZTE ZASTAVIT TOTO NESMYSLNÉ VRAŽDĚNÍ ZVÍŘAT!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama